Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Zlaté písky

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Zlaté písky, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Zlaté písky

Zlaté písky jsou jedním z nejznámější bulharských přímořských letovisek, je nazýván perlou Černého moře. Město se nachází 17 km severně od Varny. Je oblíbeným prázdninovým resortem zvláště pro své příjemné klima, unikátní přírodní park, horké minerální prameny a v neposlední řadě nádherné pláže pokryté zlatavým pískem. Na své si tu jistě přijdou milovníci bohatého nočního i denního společenského života.

Pláže a turistická vybavenost letoviska

Pláže jsou dlouhé a místy až 100 m široké s pozvolným přístupem do klidného prohřátého moře. Vzhledem k vysokému počtu slunečních dnů je zde sezona od května do října. Pro své návštěvníky mají Zlaté písky nachystány špičkové hotely, nepřeberné množství restaurací i dalších zábavních podniků, širokou nabídku vodních sportů včetně jachtingu. Samozřejmostí je bohaté zázemí pro děti. Lákavou nabídkou je návštěva akvaparku. K dispozici je turistický vláček.

Co ve Zlatých píscích?

  • Letovisko je obklopeno nádherný původním lesem, ze kterého je neopakovatelný výhled na město a moře. Ke vzniku názvu Zlaté písky se váže půvabná lidová pověst. Podle ní ukryli piráti na zdejším břehu veliký zlatý poklad. Sama země se však pomstila krutým banditům tím, že proměnila zlato v nádherný písek.
  • 4 km severozápadně od Zlatých písků se nachází skalní klášter Aladža. Byl vybudován kolem křesťanského kostela pocházejícího z 5. stol.. Je to jeden z mála dochovaných bulharských skalních klášterů. Jeho vznik je datován do doby Druhého bulharského Království (12. – 14. stol.).  Mnišské cely i kostel byly vysekány přímo ve skalním masivu. Klášter Aladža byl obydlen až do 18. stol..  Z doby 13. – 14. stol. jsou na zdech kostela stále patrné různobarevné fresky, pouze malá část je však zachovalá. Kostel má překrásný vyřezávaný ikonostas.

Tipy na hotel v letovisku Zlaté písky

Grifid Hotels Arabella od 26 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Grifid Hotels Arabella se nachází v centru letoviska Zlaté písky a je vzdálen cca 50 m od pláže .

1.

Kaliakra Palace Hotels od 14 890 Kč se všemi poplatky

Hotel Kaliakra Palace je novinkou v naší nabídce. Svým klientům nabízí služby ultra all inclusive a komfortní ubytování v hotelu na pláži a v hotelovém letovisku Zlaté písky  plném zábavy a atrakcí. Ideální volba pro strávení bezstarostné dovolené v Bulharsku.

2.

Grifid Hotels Clubhotel Bolero od 14 790 Kč se všemi poplatky

Zlaté písky

3.

HVD Viva Club od 22 690 Kč se všemi poplatky

Hotel Viva Club se nachází v klidné části letoviska Zlaté Písky; přibližně 800 m od široké písčité pláže. K dispozici má 260 standardně vybavených pokojů s centrální klimatizací. Svým klientům nabízí širokou nabídku zábavy pro každého. Můžete si vychutnat chvilku odpočinku při masáži; pobavit se při večerní show; nebo se věnovat některé ze sportovních aktivit. Pro děti je připraven miniklub s bohatým programem; dětské hřiště; bazén; diskotéka. Vychutnat si také můžete středomořské a bulharské pokrmy v jedné ze dvou hotelových restaurací. Hotel je určen především pro rodiny s dětmi.

4.

Glarus od 13 890 Kč se všemi poplatky

Hotel Glarus je 4-hvězdičkový komplex nacházející se v severnější části letoviska Zláté Písky.

5.

Pliska od 12 880 Kč se všemi poplatky

Bulharsko - Zlaté Písky. Oblíbený hotel Pliska s příjemným personálem se nachází v klidnější části živého letoviska ve vzdálenosti cca 300 m od krásné písečné pláže. Populární turisty vyhledávaná oblast Zlaté Písky nabízí hostům příjemné koupání; odpočinek a nepřeberné množství zábavy; restaurací; barů a obchůdků s jedinečnou atmosférou. Hotel Pliska doporučujeme zejména rodinám s dětmi a mladým párům.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---