Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Carevo

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Carevo, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
11 990 Kč
Hotelový pokoj
12 690 Kč
Hotelový pokoj
13 490 Kč

Letovisko Carevo

Letovisko Carevo se malebně rozkládá na dvou menších poloostrovech. Je největším přístavem na jih od Burgasu, vzdáleného asi 70 km.

Carevo a jeho historie

Původní starověké osídlení bylo v místech dnešní vesnice/letoviska Lozenec, během ottomanské nadvlády se však obyvatelstvo kvůli častým tureckým útokům přesunulo do míst, kde se dnes nachází staré město Careva. Tehdy bylo známo pod jménem Vasilico. Roku 1882 bylo zničeno rozsáhlým požárem a znovu vybudováno ve své dnešní podobě.

Turistická vybavenost

V současné době je Carevo frekventovaným jihobulharským přímořským městem. Je známo svou pohostinností, vynikajícími službami, množstvím zábavních podniků, kaváren a restaurací a také výborně zásobeným trhem s produkcí místní zeleniny a čerstvých ryb.

Co v zde?

Zvlášť pěkné jsou večerní procházky pobřežním parkem a promenádou s výhledem na překrásně osvětlený přístav, až na konec poloostrova ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie z roku 1825. Ve městě můžete vidět také kostely Sv. cara Borise (Sveto car Boris), Sv. Trojice (Světa Trojica) a Sv. Jiří.

Pláže v Carevu

V okolí Careva je mnoho menších zátočin, obklopených zelení, které si uchovali svou původní přírodní krásu. Příjemné koupání nabízí i zalesněná zátoka s kempem Arapia, na jih od města je pláž a tábořiště Nestinarka.

Tipy na hotel v letovisku Carevo

South Beach

Pokoje s balkonem a vlastním sociálním zařízením (sprcha, WC, fén) jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV/SAT, telefonem s přímou volbou a chladničkou. Možnost dvou přistýlek. Maximální obsazenost tři dospělí, dva dospělí a dvě děti. Jsou zde k dispozici i apartmány A 2+2 (dvě místnosti - ložnice a obývací pokoj s rozkládací sedací soupravou a kuchyňským koutem) s balkonem a vlastním sociálním zařízením (vana, WC, fén). Jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV/SAT, telefonem a chladničkou. Možnost dvou přistýlek. Maximální obsazenost tři dospělí, dva dospělí a dvě děti. Kuchyňský kout je zařízen kuchyňskou linkou se základním vybavením, chladničkou a varnou konvicí.

1.

Mimoza od 13 490 Kč se všemi poplatky

Hotel Mimoza se nachází ve staré části městečka nesoucí název Vasiliko, v oblasti Carevo a je vzdálen cca 150 m od písečné pláže Nestinarka.

2.

Arapya Sun Resort

Apartmánový hotel Arapya Sun Resort se nachází v malém letovisku Arapya, asi 3 km od letoviska Carevo. Jedná se o uzavřený komplex 4 samostatných budov a hlavní budovy, které jsou obklopeny pěstěnou zahradou. Nejbližší malá pláž s barem je vzdálena cca 30 m od ubytování, dostanete se na ní od bazénu po zpevněné cestě a po schodech. Obchod je vzdálen asi 300 m a restaurace asi 50 m (stejný majitel). Hlavní písečná pláž Arapya s restauracemi a obchody leží asi 300 m od hotelu.

3.

Primea od 11 990 Kč se všemi poplatky

Apartmánový čtyřpatrový hotel Primea je situován v krásném zálivu v jižní části známého letoviska Carevo, přímo na pláži, cca 2,5 km od centra a cca 80 km od letiště Burgas.

4.

Serenity Bay od 16 690 Kč se všemi poplatky

Hotel Serenity Bay se nachází v jižní části městečka přímo na pláži Nestinarka . Je vzdálen cca 3 km od centra letoviska Carevo.

5.

Diana od 12 690 Kč se všemi poplatky

Rodinný hotel Diana s příjemnou atmosférou a výbornou polohou – přímo v centru letoviska Carevo a blízko pláže.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---