Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Obzor

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Obzor, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Obzor

Obzor leží v nádherné krajině, v zátoce Černého moře, rámován Balkánským prstencem (Stará Planina) asi 60 km jižně od Varny a 74 km od Burgasu.

Pláže a příroda

Jde o oblíbené a opravdu příjemné malé letovisko kombinující moře s širokými, pohodlnými plážemi s možností horské turistiky i nenáročných procházek. Nedaleko Obzoru se vlévají do moře řeky Dvojnica a Kamčia, které jsou součástí přírodní rezervace.

Obzor a jeho historie

Jeho nádherné umístění se odrazilo v původním starověkém názvu Heliopolis (Slunečné město). Původní Řecká námořní základna se později stala významnou Římskou pevností. Ve středověku zde byla nedobytná Bulharská pevnost Kozyak, chránící přístav s velkým ekonomickým významem pro Bulharský Černomořský obchod ve 13. a 14. stol.. Rozvaliny středověké pevnosti jsou asi 3 km od dnešního Obzoru. Najde tu také zříceniny Jupiterova chrámu na pozůstatky římských hradeb.

Co v zde?

Nedaleko letoviska Obzor směrem na sever je městečko Bjala s pozůstatky antické řecké pevnosti. Jen několik kilometrů na jih je mys Emine s malebnou vesničkou Emona známou jako rodiště thráckého krále Reze.

Tipy na hotel v letovisku Obzor

LUCA Helios Beach

Jedinečná poloha a úchvatná vnitřní architektura společně s velmi bohatým výběrem doplňkových služeb, velkým množstvím zařízení a dalšího vybavení činí z hotelu LUCA Helios Beach perfektní místo pro strávení rodinné dovolené. Velká pozornost je zde věnována dětem.  Hotel se nachází v letovisku Obzor.

1.

Miramar

Oblíbený a vyhledávaný hotel s velmi kvalitními službami. Svým klientům nabízí ubytování v hezkém letovisku Obzor v bezprostřední blízkosti pláže, služby all inclusive a bohaté animační programy. Díky své atmosféře je ideální pro klienty všech věkových kategorií i pro rodiny s dětmi.

2.

Sofia

Součástí hotelu Sofia je vstupní hala s recepcí, výtah, trezor v recepci zdarma, Wi-Fi zdarma (ve společných prostorách), restaurace s letní zahradou, venkovní bazén, slunečníky a lehátka u bazénu zdarma, dětský bazén, bar u bazénu, zdarma – malý fitness a parkoviště.

3.

Sol Luna Bay

Originální hotelový komplex Sol Luna Bay leží uprostřed neporušené přírody a u křišťálově čistých vod Černého moře u letoviska Obzor. Je to příjemné klidné místo s částečně horským podnebím.

4.

Penzion Barba

Třípatrový rodinný penzion Barba se nachází asi 200 m od centra městečka Obzor, asi 150 m od krásné písečné pláže.

5.

Veska

Penzion Veska je velmi oblíbený mezi klien ty. Nabízí ubytování rodinného typu v klidné části letoviska Obzor a v blízkosti pláže. Vynikající poloha penzionu jen přispívá ke spokojenosti hostů.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---