Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Achtopol

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Achtopol, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Achtopol

Původní rybářská vesnice Achtopol se postupně rozrostla v příjemné malé prázdninové letovisko s tradiční černomořskou architekturou. Leží zhruba 85 km od Burgasu na skalnatém polostrově v podhůří Strandžy. V letovisku jsou malé hospůdky a restaurace s nabídkou tradiční vyhlášené bulharské kuchyně. Posedět můžete v některé z kavárniček nebo cukrárně. Nechybí oblíbený trh s ovocem a zeleninou, obchody, lékárna, bankomat i banka a poliklinika. Letovisko je ale spíše klidné, vhodné pro odpočinkovou dovolenou stranou masového turistického ruchu. Je zde dobré autobusové spojení do Burgasu.

Pláže u letoviska

Leží u malé zátoky obklopené útesy a poskytuje tak dobré podmínky pro potápění i klasické lenošení na plážích. Hlavní pláž je dlouhá asi 2 km, písečná s pozvolným vstupem do moře. Zde se nabízí veškerý obvyklý plážový servis v podobě půjčoven lehátek a slunečníků i bohatá nabídka vodních sportů. Okolní útesy tu však vytvářejí množství menších téměř soukromých plážiček a romantických zátočin, v některých případech oblázkových nebo skalnatých, kde si přijdou na své hlavně milovníci klidné a odpočinkové dovolené stranou od hlučných masových středisek.

Achtopol a jeho historie

Achtopol má za sebou dlouhou historii, místo bylo osídleno přibližně od 6. stol. př.n.l.. Naleznete zde archeologické vykopávky antických hradeb i zbytky středověkého opevnění. Je to nejstarší bulharská vesnice na pobřeží Černého moře. Z původní rybářské vesničky se dnes stává příjemné prázdninové letovisko.

Co tam?

Za návštěvu rozhodně stojí kostel Nanebevzetí a klášter Sv. Yani. 5 km jižně od Achtopole ústí do Černého moře jedna z nejhezčích řek Bulharska Veleka. Nedaleko ústí řeky leží i vesnice Kosti proslavená lidovým tancem „nestinarski“, tančí se bosýma nohama ve žhavém popelu. Máte-li rádi moře a pdomořský život, tak asi 3 km severně od Achtopole je vesnice Varvara, vyhlášená jako ráj potápěčů. Zdejší skalnaté pobřeží vytváří členitý podmořský terén s bohatým životem.

Video z Achtopolu

Není to tak úplně video, ale spousta fotek provázená prima hudbou.

Video

A ještě jedno, je zde i okolí:

Video

Tipy na hotel v letovisku Achtopol

Neli penzion

Penzion se nachází v centru městečka Achtopol, asi 100 m od rybářského přístavu

1.

Eskada Beach

Hotel s příjemnou atmosférou. Kombinace jehličnatých lesů a moře v okolí spolu s příznivými cenami v celém letovisku Achtopol vytváří dobré podmínky pro klidnou dovolenou

2.

Maritime

Rodinný penzion Maritime se nachází cca 150 m od písečné pláže s tobogánem.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---